Zegarki na miarę XXI wieku – zegarki binarne

Zegarki na miarę XXI wieku - zegarki binarneZegarki binarne to zegarki, które wyświetlają czas w systemie binarnym czyli dwójkowym systemie liczbowym zero-jedynkowym. Na rynku znajdziemy zegarki binarne:

  • analogowe
  • cyfrowe

W tym drugim przypadku godzina jest wyświetlana za pomocą diod ledowych.
Zegarki binarne prezentują nie tylko nowatorskie rozwiązania, ale też bardzo nowoczesny design.

Odczytywanie godziny na zegarku binarnym

Odczytywanie godziny na zegarku binarnym do najprostszych nie należy i może upłynąć sporo czasu zanim nauczymy się szybko i sprawnie odczytywać godzinę. Wiele modeli zegarków posiada dwa rzędy diod LED. Zazwyczaj wygląda to tak, że górny rząd jest wyposażony w cztery światła z odpowiadającymi im liczbami i służy on do odczytu godziny. Analogicznie światełka umieszczone w dolnym rządku odnoszą się do minut. Aby odczytać jaka jest godzina należy połączyć obydwa te wskazania godzin oraz minut. Oczywiście diody nie świecą przez cały czas, a jedynie podświetlamy je przy użyciu niewielkiego przycisku. Czas wyświetla się przez około pięć sekund. To tylko jeden typ z znajdujących się na rynku zegarków binarnych. Znajdziemy bowiem oczywiście zegarki binarne, które wykorzystują również inne rozwiązania, gdzie np. zapalona dioda oznacza 1, a zgaszona 0. Diody są umieszczone przy odpowiadających im liczbach. Aby odczytać czas należy zsumować wszystkie liczby, przy których świeci się dioda.

Nowatorski design zegarków binarnych

Poza tymi nowatorskimi rozwiązaniami zegarki binarne posiadają taż bardzo nowoczesny look. Wykonane są zazwyczaj z tworzywa, stali szlachetnej bądź też połączeń tych materiałów.

Zobacz też:


Podobne wpisy:

Użytkownicy szukali:

  • zegarek binarny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>